Obecny czas: Pon Lip 28, 2014 7:14 am

Wyślij nowy tematWyślij odpowiedź Strona 1 z 5   [ 50 posty(ów) ]
Idź do strony 1, 2, 3, 4, 5  Następna
Autor Wiadomość
 Temat postu: Co potrzebne na początek?
PostWysłany: Czw Lis 05, 2009 6:31 pm 

Dołączenie: Czw Lis 05, 2009 4:31 pm
Witajcie,

Chciałbym rozpocząć moja przygodę z włóknem węglowym.
Na początek, chce pokryć nim jakiś mały element. Chce zobaczyć efekt i trudność, nabrać doświadczenia i w przyszłości pokryć sobie maskę samochodu.

Trochę poczytałem, obejrzałem kilka filmików na youtube i teraz pytanie:
Co trzeba mieć aby pokryć jakiś element ?

Z tego co wiem to:
-arkusz włókna węglowego
-żywica epoksydowa
-utwardzacz do żywicy
-Suszarka/opalarka
-jakieś nożyczki
-chusteczki
-papier ścierny różnego uziarnienia
-lakier bezbarwny

Pytanie.. czego zapomniałem ? Myślę że arkusz włókna kupie na początek na allegro. Nie wiem gdzie żywice i utwardzacz ale to będe jeszcze szukał :D

Z góry dzięki za info.

Temat postu: Re: Co potrzebne na początek?
PostWysłany: Sob Lis 07, 2009 4:21 pm 

Dołączenie: Nie Wrz 06, 2009 6:01 pm
.

Ostatnio edytowany przez jointers, Czw Gru 12, 2013 2:21 am, edytowano w sumie 1 raz

PostWysłany: Nie Lis 08, 2009 12:06 am 

Dzięki za odpowiedź.

lakier bezbarwny aby pokryć już gotowy element.

ale "rozdzielacz" ?

Wagę mam kuchenna bardzo dokładną, Tylko jeszcze nie wiem jednej rzeczy.

Sugeruje się tym filmem:
http://www.youtube.com/watch?v=6rTWaV1imzs

Nie wiem dokładnie co to za czarna warstwa na wierzch ? czy to tez żywica tylko czarna ?

pozdrawiam

PostWysłany: Pon Lis 09, 2009 6:09 pm 

Dołączenie: Nie Wrz 06, 2009 6:01 pm
.

Ostatnio edytowany przez jointers, Czw Gru 12, 2013 2:27 am, edytowano w sumie 1 raz

PostWysłany: Wto Lis 10, 2009 8:38 pm 

No właśnie się nie zrozumieliśmy :D Właśnie wydaje mi się że to żywica barwiona na czarno, również aby jasne tło nie przebiło się przez włókna ?

Tak, jeden element poleruje, a jeden pokrywa klarem, bodajże mówi tam że można używać przemiennie takiego rozwiązania ;)

Niedługo będę się bawił z pierwszym włóknem. Nie wiem jaką żywicę najlepiej kupić ? Słyszałem że Epidian nie jest dobrym pomysłem, tym czasem nie mam innego na początek :evil:

A jeszcze jedno. Czy pokrycie jednej płaszczyzny dwoma kawałkami włókna, tak żeby miejsce połączenia było jak najmniej widoczne jest do zrobienia czy lepiej nie kombinować ?

Wielkie dzięki za odpowiedź :D

PostWysłany: Sob Lis 14, 2009 5:15 pm 

Dołączenie: Sob Lis 14, 2009 5:11 pm
witam ja mam takie pytanie chcialbym zrobic z wlokna weglowego takie komponenty jak mostek i kierownica do roweru szosowego po pierwsze dlatego ze chce zaczac przygode z tworzeniem takich rzeczy a przy okazji trenuje kolarstwo i zaczabym od tego i moje pytanie czy karbon mozna łaczyc juz po wykonaniu dwoch polowek jak osadzac w karbonie rozne rzeczy czy poprostu owinac je wloknem czy potrzebne jakies techniki zaczepy itd? jak zrobic z karbonu cos zamknietego tak jak wlasnie kierownica jaka forma i tak dalej bede wdzieczny za wszelkie informacje pozdrawiam i dziekuje

PostWysłany: Nie Lis 15, 2009 12:14 pm 

Załóż sobie swój temat, nie trafia on w żadne pytanie zadane przeze mnie. :shock:

EOT :!:

PostWysłany: Pon Lis 16, 2009 10:17 pm 

Dołączenie: Pon Lis 16, 2009 9:52 pm
Obejżałem sobie gościa na YOU tubie..porażka,marnotrawność węgla i ile roboty (???)-a gdzie kunszt laminaterski?-ziomalom pewnie powie ,że ma furę z carbonu...ha.

PostWysłany: Śro Lut 24, 2010 12:11 pm 

Dołączenie: Śro Lut 24, 2010 11:56 am
Witam
Tez chce nauczyc sie wytwarzania zeczy z wlokna weglowego. Czytam po internecie rozne zeczy i powiem szczerze ze juz nic nie wiem. Chce zrobic maske do samochodu ale wiem ze jak dla laika to bedzie duzy problem, wiec postanowilem na poczatek zrobic konsole srodkowa w moim aucie. I teraz mam pytanie czy wystarczy ze ten tunel posmaruje jakims srodkiem zeby sie nie zlepily i to juz wszsytko czy potrzebuje jeszcze jakies srodki oprusz jakiejs zywicy i wlokna i jakiegos "rozdzielacza" (chodzi nie wiem jaka zywica i jaki rozdzielacz).
A i jeszcze jedno czy trzeba wygrzewac takie zeczy bo czytalem ze trzeba a na innej stronie ze nie koniecze ale wtedy wlokno nie bedzie takie wytrzymale. A i jeszcze jedno jezeli wykonuje jakis element to czy wlokno musi byc dosc duze zeby pokrylo jeden elenent, bo jak bede chcial zrobic maske samochodu to nie wiem skad wziasc taki duzy kawalek wlokna, czy jak bede robil to z kawalkow to czy bedzie widac na laczeniach ze jest zrobiony z kilku malych kawolkow.

Dziekuje za odpowiec

PostWysłany: Sob Mar 13, 2010 7:13 pm 

Dołączenie: Sob Lut 20, 2010 5:29 pm
Mimo ,ze osobiscie jeszcze sam nic nie zrobilem (czekam na poprawienie pogody bo ciagle jest zimno a w domu nie mam jak sie bawic),elementu dekoracyjnego nie trzeba wygrzewac,przy oklejaniu tak samo.Wygrzewanie daje wytrzymalosc ,a w konsoli nie ma to znaczenia.Do rozdzielacza to wszyscy radza wosk do lakieru,wosk/mleczko z woskiem do mebli i niby to juz wystarczy.Co do maski to sam sie nad tym zastanawialem ,ale nie sadze ,aby byla wykonywana ze "zlepkow" materialu.Np w takim yarisie czy clio maska ma szerokosc od szyby do świateł moze z 70cm czy 100 to pol biedy ale np. sa auta co maja maske i 2 metry.

Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Wyślij nowy tematWyślij odpowiedź Strona 1 z 5   [ 50 posty(ów) ]
Idź do strony 1, 2, 3, 4, 5  Następna

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Google [Bot] oraz 2 gości